top of page

pá 31. 5.

|

Ostopovice

Divadlo DIP: V hodině soumraku

Inscenace pro děti od 4 let vychází z předlohy od Astrid Lindgrenové Země soumraku. Herec vypráví dětem příběh a díky mikrofonu a vokálnímu procesoru, který může modulovat hlas a vytvářet různé efekty, vykouzlí pro děti iluzi různých prostorů a postav.

Divadlo DIP: V hodině soumraku
Divadlo DIP: V hodině soumraku

Čas a místo

31. 5. 2024 16:00 – 17:00

Ostopovice, 15, Lípová 67, 664 49 Ostopovice, Česko

Hosté

O události

Během  představení si děti budou moct různé efekty a práci s mikrofonem vyzkoušet a díky tomu si některé postavy a atmosféry zažijí opravdu na vlastní kůži.

Jéran je malý pihovatý kluk, co má nosánek mírně ohnutý nahoru a rezavé, tak nějak pořád rozcuchané vlasy. Tráví hodně času ve své postýlce, protože má nemocné nohy. Moc dobře ví, že se o něj maminka bojí. Jednou ji slyšel říkat tatínkovi: “Víš, já se bojím, že ten náš Jéran už nikdy nebude chodit."

Jéran si z toho nic nedělá. Jednoho dne se totiž u něj doma objeví malý skřítek Lilikvítek a ukáže mu Zemi soumraku. A na ní nehraje žádnou roli, že nemůže chodit. Na ní může najít vše ztracené. A i když se Země soumraku rodí každý den jen na jednu hodinu, stejně ukáže Jéranovi, že může být opravdu šťastný.

Režie: Juliána Vališková

Hrají: Matěj Záhořík nebo Andrea Steinbauer

“Představení Divadla DIP bylo jako z jiného světa! Krásné: poetické, zábavné, napínavé, hluboké. Dynamika představení – kombinace storytellingu a zvukových kouzel – udržela pozornost dětí celou hodinu, což je obdivuhodné! A celé to bavilo i přísedící starší puberťáky, které zase zajímalo technické provedení: kombinace konve a looperu. Ocenila jsem nepovrchní dramaturgii – je skvělé, že i v divadle pro děti se můžeme potkat s tématy, které jdou do hloubky a nehraje se pouze o čištění zoubků či třídění odpadků… Díky moc za tenhle zážitek!” 

(lektorka Národního divadla Moravskoslezského v Olomouci)

Více o Divadle DIP zde

Sdílet událost

bottom of page