top of page

st 13. 12.

|

Ostopovice

Jiříkovo vidění (projekce filmu a beseda)

Dokument Jiříkovo vidění zachycuje společný sen materiálového vědce a jeho dcery umělkyně o efektivním řešení na záchranu planety. S humorem společně nahlíží do různých světů, kde s nimi nikdo nepočítá. Snaží se porozumět nejen politice, ale i jeden druhému.

Jiříkovo vidění (projekce filmu a beseda)
Jiříkovo vidění (projekce filmu a beseda)

Čas a místo

13. 12. 2023 18:00 – 20:30

Ostopovice, 15, Lípová 67, 664 49 Ostopovice, Česko

Hosté

O události

Brněnský samorost, materiálový fyzik a vášnivý kutil RNDr. Jiří Svoboda, CSc., DSc., má ideu, jak zachránit planetu. Nikdo ho ale neposlouchá. Jeho dceru Martu, hudebnici a matku dvou dětí, to štve. Bere kameru a jde s tátou „do světa“. Chce prověřit, jestli by svět mohl fungovat tak, jak si otec představuje. Humor do filmu přinášejí jejich rozdílné charaktery a společně vymyšlené strategie, jak a komu ideu předkládat; setkají se s ekology, aktivisty, experty a politiky, aby se z kuchyně dostali až na světový klimatický summit. Pokusy o pronikání do veřejných struktur obnažují povahu moci, která rozhoduje o tom, kdo, s jakým tématem a kam může vstupovat.

Všichni oslovení se shodují na tom, že Jiřího ustanovení světa by bylo ideálním řešením. Přesto po čtyřech letech putování se svojí myšlenkou celosvětové uhlíkové daně a dividendy pro všechny stojí sami proti všem. Přicházejí s nápadem příliš pozdě? Nebo příliš brzy? Ačkoliv se jim nedaří uspět na poli mezinárodní politiky, objevují nečekané rozměry svého společného vztahu a díky tomu jedou ze světového summitu v Glasgow domů s písní na rtech. “Tax The Carbon Globally!”

Silný osobní příběh, Jiřího humor a charisma, Martiny originální písně, syrový filmový materiál a inspirativní nápad na záchranu planety vytváří nepřehlédnutelný snímek s potenciálním celospolečenským dopadem.

Po projekci bude následovat beseda s režisérkou Martou Kovářovou a jejím otcem Jiřím Svobodou, protagonistou filmu .

Vstupné dobrovolné.

Sdílet událost

bottom of page