top of page

út 30. 4.

|

Ostopovice

Konsent: Děti to chtěj vědět taky | workshop (nejen) pro rodiče

Dává smysl, aby sexuální výchova začala v rodině. Většinu z nás ale nikdo nepřipravil na to, jak takové téma s dětmi probírat a je nám trapně už jen při představě takové konverzace. Jak mluvit o citlivých tématech s dětmi a dospívajícími? Zveme na workshop Konsentu (nejen) pro rodiče.

Konsent: Děti to chtěj vědět taky | workshop (nejen) pro rodiče
Konsent: Děti to chtěj vědět taky | workshop (nejen) pro rodiče

Čas a místo

30. 4. 2024 17:00 – 20:30

Ostopovice, 15, Lípová 67, 664 49 Ostopovice, Česko

Hosté

O události

Cena workshopu: 150,-/os.* (prosíme o platbu na místě v hotovosti).

Kapacita omezena na max. 25 lidí. 

Workshop je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži, jak můžou probíhat konverzace o citlivých tématech s dětmi a dospívajícími. Probíhá interaktivní formou a snažíme se na něm vytvořit bezpečné prostředí, abyste se mohli během kurzu na cokoliv zeptat a otevřeně diskutovat své názory či zkušenosti. Nabyté vědomosti si ke konci workshopu můžete prakticky vyzkoušet na modelových situacích.

Dozvíte se:

* jak si u dětí vybudovat důvěru, aby měly pocit, že za vámi mohou přijít s čímkoliv, co je trápí;

* jakým způsobem vybudovat v dítěti pozitivní vztah k sobě samému, svému tělu a k sexu;

* jakým způsobem začít seznamovat děti s tématy sexu a sexuality v různém věku a proč je důležité začít už od malička;

a spoustu dalších věcí :).

Jaká témata probíráme?

osobní hranice a jak si je nastavit

Jak si nastavit vlastní hranice a respektovat hranice ostatních? Jak naučit dítě říkat NE v případě jakéhokoliv nepříjemného fyzického kontaktu?

body pozitivita, ideál krásy, body shaming, poruchy příjmu potravy, přehnané cvičení

Jak naučit dítě správně vnímat svoje tělo, aby vědělo, že ženy/muži, co vidí na sociálních sítích, také často nevypadají tak, jako na fotkách?

masturbace, hra na doktora, porno

Co znamená, když dítě masturbuje? A co hra na doktora?

kde se berou děti, souhlas v sexu, antikoncepce, sexuální orientace

V jakém věku a jak říct, kde se berou dětí? Jak mluvit o antikoncepci? Jak vysvětlit dítěti sexuální orientaci?

puberta a s ní spojená témata poluce, menstruace, hormony, fyzické a psychické změny

Jak probíhají fyzické a psychické změny v dítěti a jak s ním o tom mluvit?

Pro koho je workshop určený?

Máte velmi malé děti, nebo je sám/sama ještě děti nemáte? To vůbec nevadí! Náš workshop je přínosný nejen pro nastávající rodiče a rodiče s malými dětmi, ale i pro rodiče se staršími dětmi, další pečující osoby, pracovníky a pracovnice ve vzdělávání i případně pro ty z vás, kteří se o dané téma sexuální výchovy jako prevence prostě zajímají. Workshop je určen (nejen) pro rodiče dětí od 0 – 15 let.

Proč to děláme? Dává smysl, aby sexuální výchova začala v rodině. Většinu z nás ale nikdo nepřipravil na to, jak takové téma s dětmi probírat a je nám trapně už jen při představě takové konverzace. Pravděpodobně jsme sami žádnou sexuální výchovu doma ani ve škole nezažili nebo se dodnes divíme tomu, co a jakým způsobem nám někdo přišel přednášet o pohlavních chorobách, antikoncepci a menstruaci. Sexualita, vztahy, intimita, tělesná integrita – to vše jsou velmi důležitá témata v životě vašeho dítěte a my vám pomůžeme se na ně připravit.

Bojím se / stydím se na workshop jít. Možná nejste o intimních tématech zvyklí hovořit. Co s tím? Přijďte na náš workshop! Vytváříme atmosféru důvěry a pohody, ve které nesoudíme žádnou zkušenost nebo názor. Stačí jen počkat, až se s námi budete cítit dostatečně komfortně, rádi si pak vyslechneme, co máte na srdci.

*Kolik workshop stojí? Od jara 2023 pořádáme workshopy za symbolický motivační poplatek 150 Kč díky podpoře Norských fondů

Více o Konsentu zde

Sdílet událost

bottom of page