čt 16. 5.

Ostopovice

Libor Teplý: Síla křehkosti | vernisáž

Vernisáž výstavy fotografií brněnského fotografa Libora Teplého. Soubor snímků z vodojemů na Žlutém kopci a ze starého sadu u Kutné Hory spojuje téma síly přírody, která vždy, i v nepříznivých podmínkách, najde cestu.

Libor Teplý: Síla křehkosti | vernisáž

Čas a místo

16. 5. 2024 18:00 – 20:30

Ostopovice, 15, Lípová 67, 664 49 Ostopovice, Česko

O události

Součástí vernisáže bude beseda o příběhu vodojemů s Liborem Teplým a autorem architektonického řešení vstupu do vodojemů, ing. arch. Davidem Prudíkem.

Program doplní dvě hudební pásma cimbalistek Barbory a Alexandry Pokorných.

Harmonogram:

18:00 - dveře

18:15 - první hudební pásmo

18:30 - úvodní slovo pana starosty Jana Symona

18:45 - druhé hudební pásmo

19:00 - beseda s Liborem Teplým a ing. arch. Davidem Prudíkem

LIBOR TEPLÝ (*1955)

Své první fotografie zvětšoval mamince na klíně v improvizované temné komoře doma v kuchyni. Intenzivně začal fotografovat ke konci studia na gymnáziu v Praze a od té doby jej fotografie provází celý život: na studiu Vysoké školy zemědělské v Brně, na povinné vojenské službě i v prvním zaměstnání v zemědělství. Studia zakončená titulem zemědělského inženýra záhy rozšířil o absolutorium na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Zájem o fotografii a o výtvarné umění už po pěti letech nedokázal kombinovat s prací v zemědělství, a proto se rozhodl pro zaměstnání v Domě umění města Brna. Po roce 1989 zvolna nastoupil na dráhu fotografa ve svobodném povolání, na začátku nového tisíciletí s manželkou založili vydavatelství zaměřené na vydávání knih s vlastními fotografiemi. Do současnosti připravil necelou šedesátku autorských výstav a vydal přes dvacet fotografických publikací.