top of page

po 11. 3.

|

Ostopovice

Markéta Pilátová: Bába Bedla

Autorské čtení Markéty Pilátové z dětských knih Bába Bedla a Bába Bedla a dívka na hřebeni spojené s origami-houbovou dílnou. Čtení z obou knih je vhodné pro děti od 6-14 let.

Markéta Pilátová: Bába Bedla
Markéta Pilátová: Bába Bedla

Čas a místo

11. 3. 2024 16:00 – 17:30

Ostopovice, 15, Lípová 67, 664 49 Ostopovice, Česko

O události

Kniha Bába Bedla (Meander,  2021) získala v roce 2022 cenu SUK odborné poroty učitelů za nejlepší knihu pro děti a mládež Národního pedagogického muzea a Knihovny Jana Amose Komenského. V roce 2022 byla také zapsána do prestižního mezinárodního katalogu dětských knih White Ravens. V roce vyšel druhý díl knihy nazvaný Bába Bedla a dívka na hřebeni (Meander, 2023).

Markéta Pilátová je spisovatelka, novinářka a hispanistka. Píše pro dospělé i pro děti. Za své knihy získala ocenění Zlatá stuha a Cenu dětského srdce SUK a Cenu beProud. Třikrát byla nominována na cenu Magnesia Litera a Cenu Josefa Škvoreckého. Dvě dětské knihy byly zařazeny do prestižního mezinárodního katalogu The White Raven i do českého katalogu Nejlepší knihy dětem. Překládá ze španělštiny a portugalštiny. Její romány byly přeloženy do dvanácti světových jazyků.

Sdílet událost

bottom of page