top of page

čt 19. 10.

|

Ostopovice

Projekce filmu Děti mlhy

Mladá hmongská dívka se ve filmu debutující vietnamské filmařky odmítá podvolit tradičnímu unášení nevěst, které místní dívky připravuje o možnost rozhodovat o svém životě. Mimořádně silný debut získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů IDFA cenu za nejlepší režii.

Projekce filmu Děti mlhy
Projekce filmu Děti mlhy

Čas a místo

19. 10. 2023 18:00 – 20:00

Ostopovice, Lípová 67/15, 664 49 Ostopovice, Česko

Hosté

O události

Mladá hmongská dívka se ve filmu debutující vietnamské filmařky odmítá podvolit tradičnímu unášení nevěst, které místní dívky připravuje o možnost rozhodovat o svém životě.

Třináctiletá Di se dostává do věku, kdy se chce nezávazně bavit, sbližovat se s vrstevníky a zakoušet pocit svobody. Pochází z etnika Hmongů, kteří žijí v severním Vietnamu, vyrábějí přírodní indigo, mají svoji vlastní řeč i zvyky. Během oslav lunárního Nového roku v jejich kultuře ožívá starodávná tradice únosu nezletilých dívek za účelem sňatku, a to i přes to, že je manželství před dosažením dospělosti nezákonné. Di se nechce nechat vlákat do stejné pasti jako její před pár lety unesená starší sestra ani žít v podobně beznadějném manželství jako matka. Podaří se jí prosadit vlastní volbu a pokračovat ve vzdělání? Mimořádně silný debut získal na loňském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů IDFA cenu za nejlepší režii.

DĚTI MLHY

Children of the Mist

Režie: Diễm Hà Lệ

Země původu: Vietnam

Rok výroby: 2021

Stopáž: 92 min

Dokument promítáme díky platformě Promítej i ty! festivalu Jeden svět.

Sdílet událost

bottom of page